River Valley Meet 2 Girls

Sleepy Eye High School

May 10, 2021

Last updated May 11, 2021 8:48 AM

Click on the "event" links to move about the results. Use the Find option of your browser to find someone's name or team.

Click here for data on boys



100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

100 Meter Dash 1 Novotny Jessica, 12, B O L D/B L H S 14.05 H1 2 Ryberg Mari, 10, B O L D/B L H S 14.08 H1 3 Hailey Hollar, 9, River Valley 14.38 H1 4 Salinas Emily, 12, B O L D/B L H S 14.42 H2 5 Olivia Woller, 10, Minn Valley Lutheran 14.85 H1 6 Gardeen Anna, 10, B O L D/B L H S 14.96 H2 7 Taylor Bauer, G-F-W 15.11 H1 8 Yanellie Fernandez, 8, River Valley 15.35 H1 9 Brooklyn Diehn, 8, River Valley 15.56 H1 10 Taylor Sommer, G-F-W 15.64 H1 11 Yuridia Fernandez, 7, River Valley 16.08 H2 12 Jessica Gould, 11, River Valley 16.14 H2 13 Kennedie Heiling, River Valley 16.23 H2 14 Kayla Schroepfer, 12, River Valley 16.24 H2 15 Lucia Martinez, 7, River Valley 17.12 H2 16 Kya Paur, 7, River Valley 18.01 H2
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

200 Meter Dash 1 Ryberg Mari, 10, B O L D/B L H S 28.77 H1 2 Hailey Hollar, 9, River Valley 29.80 H1 3 Brynn Busse, G-F-W 29.87 H1 4 Olivia Woller, 10, Minn Valley Lutheran 30.12 H1 5 Taylor Bauer, G-F-W 30.49 H1 6 Gardeen Anna, 10, B O L D/B L H S 30.64 H2 7 Salinas Emily, 12, B O L D/B L H S 30.95 H1 8 Jenny Piotter, 12, River Valley 31.81 H1 9 Brynn Hoffbeck, 7, River Valley 31.889 H1 10 Schlomann Hannah, 9, B O L D/B L H S 31.897 H2 11 Taylor Sommer, G-F-W 32.39 H2 12 Violet Hovland, 11, River Valley 32.98 H2 13 Kayla Schroepfer, 12, River Valley 33.43 H2 14 Kennedie Heiling, River Valley 33.61 H2
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

400 Meter Dash 1 Minn Valley Lutheran, Minn Valley Lutheran 64.32 H1 2 B O L D/B L H S, B O L D/B L H S 66.38 H1 3 River Valley, River Valley 68.10 H1 4 G-F-W, G-F-W 68.48 H1 5 B O L D/B L H S, B O L D/B L H S 70.94 H1 6 River Valley, River Valley 73.48 H1 7 G-F-W, G-F-W 79.93 H1
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

800 Meter Run 1 Emmaline McCone, River Valley 2:43.56 2 Mia Johnson, 11, Minn Valley Lutheran 2:47.56 3 Henriksen Bria, 11, B O L D/B L H S 2:47.71 4 Oldre Isabella, 11, B O L D/B L H S 2:52.48 5 Hailey Meinert, 11, River Valley 3:05.86 6 Chloe Theiste, 9, Minn Valley Lutheran 3:24.00 7 Miah Brown, 11, River Valley 3:29.04
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

1600 Meter Run 1 Clare Fischer, 11, Minn Valley Lutheran 6:03.41 2 Madyson Steele, G-F-W 6:13.50 3 Henriksen Bria, 11, B O L D/B L H S 6:20.15 4 Oldre Isabella, 11, B O L D/B L H S 6:27.42 5 Paige Schwarzrock, 7, River Valley 6:46.53 6 Ashley Vos, G-F-W 6:58.34 7 Priscilla Bauer, 9, Minn Valley Lutheran 7:00.88
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

3200 Meter Run 1 Clare Fischer, 11, Minn Valley Lutheran 11:53.94 Honor roll qualifier 2 Garcia Victoria, 12, B O L D/B L H S 13:33.08 3 Ryberg Maleia, 12, B O L D/B L H S 13:40.25 4 Jessica Albrecht, G-F-W 14:13.12 5 Priscilla Bauer, 9, Minn Valley Lutheran 15:13.85
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

100 Meter Hurdles 1 B O L D/B L H S, B O L D/B L H S 18.60 2 River Valley, River Valley 19.60 3 River Valley, River Valley 22.54
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

300 Meter Hurdles 1 Sophia Portner, 12, River Valley 55.44 2 Katie Thram, 7, River Valley 55.99 3 Naomi Anderson, 12, Minn Valley Lutheran 56.35 4 Visser Kenzie, 9, B O L D/B L H S 58.22 5 Schlomann Hannah, 9, B O L D/B L H S 58.44 6 Meyers Abby╩, 11, B O L D/B L H S 61.45 7 Abby Willegal, G-F-W 64.29
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

4x100 Meter Relay 1 B O L D/B L H S 55.10 2 Minn Valley Lutheran 57.33 3 River Valley 58.01 4 River Valley 61.54
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

800 Meter Relay 1 River Valley 1:60.00 2 River Valley 2:03.58
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

4x400 Meter Relay 1 River Valley 4:34.17 2 B O L D/B L H S 4:55.19
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

4x800 Meter Relay 1 B O L D/B L H S 11:16.24 2 G-F-W 11:50.54
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

Long Jump 1 Anna Schwartz, 11, Minn Valley Lutheran 13-9 2 Skyla Dauer, 8, River Valley 13-2 1/4 3 Olivia Woller, 10, Minn Valley Lutheran 13-0 3/4 4 Salinas Emily, 12, B O L D/B L H S 12-11 5 Emmaline McCone, River Valley 12-1 6 Violet Hovland, 11, River Valley 11-11 7 Brynn Busse, G-F-W 11-8 8 Schlomann Hannah, 9, B O L D/B L H S 11-0 3/4 9 Kennedie Heiling, River Valley 11-0 1/2 10 Sophia Urban, 9, Minn Valley Lutheran 11-0 11 Jenna Wendland, 10, Minn Valley Lutheran 10-9 12 Ashley Vos, G-F-W 9-3 1/4
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

Triple Jump 1 Naomi Anderson, 12, Minn Valley Lutheran 28-10 1/2 2 Skyla Dauer, 8, River Valley 28-10 3 Mia Johnson, 11, Minn Valley Lutheran 26-10 4 Violet Hovland, 11, River Valley 26-8 3/4 5 Ryberg Mari, 10, B O L D/B L H S 26-6 1/2
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

Shot Put 1 Olivia Schwarzrock, G-F-W 36-11 Honor roll qualifier 2 Meyers Abby╩, 11, B O L D/B L H S 34-8 Honor roll qualifier 3 Novotny Jessica, 12, B O L D/B L H S 32-0 1/2 4 Peppel Coryn, 11, B O L D/B L H S 29-5 5 Jada Thompson, G-F-W 26-11 1/2 6 Ella Schlei, 11, Minn Valley Lutheran 26-11 7 Gasca isabella╩, 10, B O L D/B L H S 26-9 8 Jessica Gould, 11, River Valley 24-9 9 Hannah Christensen, 9, Minn Valley Lutheran 24-5 10 Laura Rossow, 11, Minn Valley Lutheran 23-4 11 Jenna Wendland, 10, Minn Valley Lutheran 22-10 12 Kylie Unger, G-F-W 22-3 13 Grace Sullivan, 7, River Valley 19-3 14 Hendriks cadynce, 9, B O L D/B L H S 18-8 1/2 15 Sophia Urban, 9, Minn Valley Lutheran 18-8
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

Discus Throw 1 Olivia Schwarzrock, G-F-W 122-10 Honor roll qualifier 2 Peppel Coryn, 11, B O L D/B L H S 83-5 3 Rylee Woller, 11, Minn Valley Lutheran 81-9 4 Ella Schlei, 11, Minn Valley Lutheran 81-7 5 Yuridia Fernandez, 7, River Valley 78-7 6 Peppel Coryn, 11, B O L D/B L H S 75-9 7 Gasca isabella╩, 10, B O L D/B L H S 75-3 8 Laura Rossow, 11, Minn Valley Lutheran 74-11 9 Hendriks cadynce, 9, B O L D/B L H S 69-3 10 Kylie Unger, G-F-W 68-9 11 Jada Thompson, G-F-W 66-2 12 Jenna Wendland, 10, Minn Valley Lutheran 61-5 13 Sophie Gustafson, 10, River Valley 58-3 14 Sophia Urban, 9, Minn Valley Lutheran 57-7 15 Jessica Gould, 11, River Valley 54-1 16 Grace Sullivan, 7, River Valley 50-9 17 Hannah Christensen, 9, Minn Valley Lutheran 48-8 18 Kya Paur, 7, River Valley 44-9 19 Lucia Martinez, 7, River Valley 42-8
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

High Jump 1 Visser Kenzie, 9, B O L D/B L H S 4-10 2 Rylee Woller, 11, Minn Valley Lutheran 4-8 3 Ella Schlei, 11, Minn Valley Lutheran 4-6 4 Jessica Albrecht, G-F-W 4-2 5 Courtlyn Runck, 10, River Valley 4-0 6 Miah Brown, 11, River Valley 4-0 7 Hailey Hollar, 9, River Valley 3-10 8 Hailey Meinert, 11, River Valley 3-10 9 Abby Willegal, G-F-W 3-10 10 Paige Schwarzrock, 7, River Valley 3-10
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 100H | 300H | 4X100 | 4X200 4X400 | 4X800 | LJ | TJ | SP | DT | HJ | PV | | Top | Scores

TEAM SCORES Scored 10-8-6-4-2-1 Max 5 scorers per team 100 Meter Dash, 200 Meter Dash, 400 Meter Dash, 800 Meter Run, 1600 Meter Run, 3200 Meter Run, 100 Meter Hurdles, 300 Meter Hurdles, 4x100 Meter Relay, 800 Meter Relay, 4x400 Meter Relay, 4x800 Meter Relay, Long Jump, Triple Jump, Shot Put, Discus Throw, High Jump 1 B O L D/B L H S 166.0 2 River Valley 121.0 3 Minn Valley Lutheran 118.0 4 G-F-W 59.0
Click here for data on boys

Return to home page.