CSB-SJU Indoor Invitatational Women

McNeely Spectrum, Saint John's

Feb. 10, 2018

Last updated Feb. 10, 2018 2:22 PM

60 Meter Dash
Round 1, Heat 1
    1 Kim Shabino, Sr, Southwest Minn State              8.02Q          
    2 Jada Lewis, Fr, Augsburg                           8.04q          
    3 Suntina Spehar, So, St. Benedict                   8.40q          
    4 Erin Teichroew, Fr, Gustavus Adolphus              8.52           
    5 Rylee Armstrong, Unat                              8.77           
    6 McKenzie Lautt, So, Concordia-Moorhead             8.81           
    7 Isabelle Simdorn, Fr, St. Cloud State              9.27           
    8 Domenica Llerena, Fr, Augsburg                     9.43           
Round 1, Heat 2
    1 McKayla Stowell, Jr, Gustavus Adolphus             7.86Q          
    2 Emma Baynes, Fr, St. Cloud State                   7.98q          
    3 Molly McGrath, Sr, Minnesota Morris                8.46           
    4 Zahra Banks, Fr, Concordia-Moorhead                8.52           
    5 Alexis Fallow, Fr, St. Cloud State                 8.60           
    6 Elle Olson, Fr, Concordia-Moorhead                 8.72           
    7 Lindsey Januszyk, So, Minnesota Running Clu        9.14           
    8 Kim Olurankinse, Fr, Minnesota Morris              9.36           
Round 1, Heat 3
    1 Emelia Burris, Fr, St. Cloud State                 7.91Q          
    2 Adonya Gray, So, Gustavus Adolphus                 8.25q          
    3 Lydia Hildebrandt, Jr, Bethany Lutheran            8.34q          
    4 Karly Mayo, So, Concordia-Moorhead                 8.46           
    5 Lauren Santl, Jr, Concordia-Moorhead               8.49           
    6 Shelby Gelinske, Jr, Concordia-Moorhead            8.72           
    7 Karsen Granning, Fr, Concordia-Moorhead            9.02           
Final
    1 Emelia Burris, Fr, St. Cloud State                 7.79           
    2 McKayla Stowell, Jr, Gustavus Adolphus             7.83           
    3 Kim Shabino, Sr, Southwest Minn State              7.94           
    4 Emma Baynes, Fr, St. Cloud State                   7.97           
    5 Jada Lewis, Fr, Augsburg                           7.98           
    6 Adonya Gray, So, Gustavus Adolphus                 8.18           
    7 Suntina Spehar, So, St. Benedict                   8.41           
    8 Lydia Hildebrandt, Jr, Bethany Lutheran            8.42           



TEAM SCORES Scored 10-8-6-4-2-1 60 Meter Dash, 400 Meter Dash, 600 Meter Dash , Mile Run, 5000 Meter Run , 60 Meter Hurdles, Long Jump, High Jump, Pole Vault, 800 Meter Relay 1 St. Benedict 103.0 2 Gustavus Adolphus 58.0 3 St. Cloud State 42.0 4 Concordia-Moorhead 27.0 5 Minnesota Morris 20.0 6= Southwest Minn State 16.0 6= Augsburg 16.0 8 Minnesota Running Clu 8.0 9 Bethany Lutheran 7.0

Return to home page.