CSB-SJU Indoor Invitatational Women

McNeely Spectrum, Saint John's

Feb. 10, 2018

Last updated Feb. 10, 2018 12:52 PM

60 Meter Dash
Round 1, Heat 1
    1 Kim Shabino, Sr, Southwest Minn State              8.02Q          
    2 Jada Lewis, Fr, Augsburg                           8.04q          
    3 Suntina Spehar, So, St. Benedict                   8.40q          
    4 Erin Teichroew, Fr, Gustavus Adolphus              8.52           
    5 Rylee Armstrong, Unat                              8.77           
    6 McKenzie Lautt, So, Concordia-Moorhead             8.81           
    7 Isabelle Simdorn, Fr, St. Cloud State              9.27           
    8 Domenica Llerena, Fr, Augsburg                     9.43           
Round 1, Heat 2
    1 McKayla Stowell, Jr, Gustavus Adolphus             7.86Q          
    2 Emma Baynes, Fr, St. Cloud State                   7.98q          
    3 Molly McGrath, Sr, Minnesota Morris                8.46           
    4 Zahra Banks, Fr, Concordia-Moorhead                8.52           
    5 Alexis Fallow, Fr, St. Cloud State                 8.60           
    6 Elle Olson, Fr, Concordia-Moorhead                 8.72           
    7 Lindsey Januszyk, So, Minnesota Running Clu        9.14           
    8 Kim Olurankinse, Fr, Minnesota Morris              9.36           
Round 1, Heat 3
    1 Emelia Burris, Fr, St. Cloud State                 7.91Q          
    2 Adonya Gray, So, Gustavus Adolphus                 8.25q          
    3 Lydia Hildebrandt, Jr, Bethany Lutheran            8.34q          
    4 Karly Mayo, So, Concordia-Moorhead                 8.46           
    5 Lauren Santl, Jr, Concordia-Moorhead               8.49           
    6 Shelby Gelinske, Jr, Concordia-Moorhead            8.72           
    7 Karsen Granning, Fr, Concordia-Moorhead            9.02           
Final

LANE ASSIGNMENTS FOR 60 METER DASH FINAL FINAL                         2:15 pm
                                        Heat winners plus next 5 fastest advance
McNeely Spectrum record: 7.62; Mallory Burnham, St. Thomas, 2014
St. Benedict team record: 7.95; Clare Foley & Valerie Clintsman, 2014
                                                         Qual
 Lane Name                         Team                  Time
    1 Suntina Spehar, So      St. Benedict                8.40
    2 Adonya Gray, So         Gustavus Adolphus           8.25
    3 Emma Baynes, Fr         St. Cloud State             7.98
    4 Emelia Burris, Fr       St. Cloud State             7.91
    5 McKayla Stowell, Jr     Gustavus Adolphus           7.86
    6 Kim Shabino, Sr         Southwest Minn State        8.02
    7 Jada Lewis, Fr          Augsburg                    8.04
    8 Lydia Hildebrandt, Jr   Bethany Lutheran            8.34

Return to home page.