CSB-SJU Indoor Invitatational Women

McNeely Spectrum, Saint John's

Feb. 10, 2018

Last updated Feb. 10, 2018 3:49 PM

200 Meter Dash
Final
    1 Emelia Burris, Fr, St. Cloud State                25.73  H1          
    2 Kim Shabino, Sr, Southwest Minn State             25.82  H1          
    3 Jada Lewis, Fr, Augsburg                          26.73  H1          
    4 McKayla Stowell, Jr, Gustavus Adolphus            27.04  H2          
    5 Emma Baynes, Fr, St. Cloud State                  27.07  H1          
    6 Emily Ciesynski, Jr, Minnesota Morris             27.67  H2          
    7 Lydia Hildebrandt, Jr, Bethany Lutheran           27.74  H3          
    8 Carissa Ellison, Fr, Augsburg                     27.80  H3          
    9 Nikaylah Woody, Sr, Augsburg                     27.860  H2          
   10 Morgan Holthaus, Fr, St. Benedict                27.868  H3          
   11 Lauren Santl, Jr, Concordia-Moorhead              28.05  H3          
   12 Erin Teichroew, Fr, Gustavus Adolphus             28.18  H4          
   13 Jasmine Pryor, Fr, Minnesota Morris               28.28  H2          
   14 Alexis Fallow, Fr, St. Cloud State                28.46  H4          
   15 Josie Herrmann, Fr, Concordia-Moorhead            28.63  H4          
   16 Hannah Degen, Fr, St. Benedict                    28.72  H5          
   17 Rachel Studer, Fr, Gustavus Adolphus              28.75  H4          
   18 Kari Marzinske, Sr, Bethany Lutheran              28.82  H5          
   19 Zahra Banks, Fr, Concordia-Moorhead               28.89  H6          
   20 McKenzie Lautt, So, Concordia-Moorhead            29.29  H6          
   21 Karly Mayo, So, Concordia-Moorhead                29.32  H5          
   22 Kate Livermore, Fr, Minnesota Morris              29.60  H7          
   23 Alexis Pederson, Fr, Concordia-Moorhead           29.92  H5          
   24 Eryn Hauch, Fr, St. Benedict                      29.99  H6          
   25 Elle Olson, Fr, Concordia-Moorhead                30.21  H7          
   26 Karsen Granning, Fr, Concordia-Moorhead           30.40  H7          
   27 Cassandra Norris, Fr, Bethany Lutheran            30.53  H8          
   28 Laura Strom, Fr, Bethany Lutheran                 30.55  H7          
   29 Lindsey Januszyk, So, Minnesota Running Clu       30.65  H6          
   30 Chloe Hoffman, So, Bethany Lutheran               31.01  H8          
   31 Kim Olurankinse, Fr, Minnesota Morris             31.15  H8          
   32 Domenica Llerena, Fr, Augsburg                    32.27  H8          
   33 Kazuho Shinohara, Fr, Augsburg                    32.29  H8          



TEAM SCORES Scored 10-8-6-4-2-1 60 Meter Dash, 200 Meter Dash, 400 Meter Dash, 600 Meter Dash , 800 Meter Run, 1000 Meter Run , Mile Run, 5000 Meter Run , 60 Meter Hurdles, Long Jump, Triple Jump, Weight Throw, High Jump, Pole Vault, 800 Meter Relay 1 St. Benedict 119.0 2 Gustavus Adolphus 95.0 3 St. Cloud State 62.0 4 Concordia-Moorhead 54.0 5 Southwest Minn State 42.0 6 Augsburg 26.0 7 Minnesota Morris 22.0 8 Minnesota Running Clu 17.0 9 Bethany Lutheran 15.0

Return to home page.