CSB-SJU Indoor Invitational Men

McNeely Spectrum, Saint John's

Feb. 10, 2018

Last updated Feb. 10, 2018 2:22 PM

60 Meter Dash
Round 1, Heat 1
    1 Drew Schoenbauer, Jr, Saint John's                 7.10Q          
    2 Wyatt Lautt, Jr, Concordia-Moorhead                7.42           
    3 Cole Kvistero, Jr, Minnesota Morris                7.44           
    4 Patrick Deng, So, Augsburg                         7.49           
    5 Jackson Hampton, Fr, Minnesota Running Clu         7.82           
    6 Don Greengrass, Sr, Minnesota Running Clu          7.97           
      Xavier Hewing, Fr, Augsburg                         DNC           
Round 1, Heat 2
    1 Ryan Miller, Fr, Saint John's                      7.05Q          
    2 Sam Rosario, So, Augsburg                         7.399           
    3 Randall Clintsman, So, Saint John's                7.47           
    4 Adam Noack, So, Saint John's                       7.73           
    5 Yanick Tade, Fr, Concordia-Moorhead                7.82           
    6 Brett Brenden, Jr, Concordia-Moorhead              7.93           
      Jim Nyakundi, Fr, Augsburg                          DNC           
Round 1, Heat 3
    1 Jesse Audelo, So, Saint John's                     7.19Q          
    2 Aidan Ludlum, Fr, Minnesota Running Clu            7.48           
    3 Tyler Johnson, Fr, Saint John's                    7.66           
    4 DeAndre Bethell, Fr, Saint John's                  7.68           
    5 Abraham Mendez-Robles, Fr, Minnesota Morris        8.38           
      Floyd Wang, Sr, Minnesota Running Clu               DNC           
      Zach Freese, Sr, Concordia-Moorhead                 DNC           
Round 1, Heat 4
    1 Nick Gannon, Fr, Saint John's                      7.21Q          
    2 Bryce Rasmussen, Jr, Minnesota Running Clu         7.23q          
    3 Trevor Locher, Fr, Southwest Minn State            7.54           
    4 Sam Tabla, Jr, Southwest Minn State                7.77           
    5 Nick Steinhofer, Fr, Concordia-Moorhead            7.81           
    6 Clifford McDonald, So, Gustavus Adolphus           7.97           
Round 1, Heat 5
    1 Carl Anderson, Jr, Southwest Minn State            7.20Q          
    2 Miracle Adebanjo, So, Augsburg                     7.34q          
    3 Tom Whiting, So, Concordia-Moorhead               7.397q          
    4 Matt Bye, So, Concordia-Moorhead                   7.70           
    5 Shanbin Liew, Jr, Minnesota Running Clu            7.71           
    6 Ricky Kothenbeutel, Sr, Minnesota Morris           8.06           
    7 Richard Lopez, Fr, Gustavus Adolphus               8.27           
Final
    1 Ryan Miller, Fr, Saint John's                      6.97           
    2 Jesse Audelo, So, Saint John's                     7.15           
    3 Carl Anderson, Jr, Southwest Minn State            7.16           
    4 Miracle Adebanjo, So, Augsburg                     7.52           
      Tom Whiting, So, Concordia-Moorhead                 DNC           
      Bryce Rasmussen, Jr, Minnesota Running Clu          DNC           
      Drew Schoenbauer, Jr, Saint John's                  DNC           
      Nick Gannon, Fr, Saint John's                       DNC           



TEAM SCORES Scored 10-8-6-4-2-1 60 Meter Dash, 400 Meter Dash, 600 Meter Dash, Mile Run, 5000 Meter Run , 60 Meter Hurdles, Long Jump, Weight Throw, High Jump, 800 Meter Relay 1 Saint John's 87.0 2 Gustavus Adolphus 60.0 3 Concordia-Moorhead 39.0 4 Augsburg 38.0 5 Southwest Minn State 28.0 6 Minnesota Running Clu 26.0 7= Minnesota Morris 13.0 7= Bethany Lutheran 13.0

Return to home page.