UMN Design of Medical Devices Conference 5.10K

Coffman Memorial Union, Universtity of Minnesota

April 10, 2017

Light Rain, High 30's
Results by Apple Raceberry JaM

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

                                Last updated April 10, 2017 9:12 PM
         CLASS      
 PLACE   PLACE                   FINISHER                  TIME

    1    1 M20  Aaron Bartnik, 24, St. Paul, MN            15:19  
    2    2 M20  Lars Mattison, 27, Minneapolis, MN         18:30  
    3    1 M40  Matt Grams, 41, St. Paul, MN               18:35  
    4    1 M30  Ben Mullin, 37, St. Paul, MN               19:39  
    5    2 M40  Dwight Skinner, 43, New Brighton, MN       19:49  
    6    3 M20  Shawn Hoskins, 24, Minneapolis, MN         19:55  
    7    4 M20  Miles McParland, 23, Minneapolis, MN       20:11  
    8    5 M20  John Reichart, 24, St. Paul, MN            20:39  
    9    6 M20  Ryan Rinehart, 24, St. Paul, MN            20:41  
    1    1 W30  Katherine Hunter, 30*, St. Paul, MN        21:41  
    2    1 W20  Alyssa Acker, 23*, St. Paul, MN            22:36  
   10    7 M20  Shawn Bluhm, 24, Minneapolis, MN           22:59  
   11    8 M20  Suhas Sudhir-Bharadwaj, 25, Minneapolis, MN
                                                           23:00  
    3    2 W20  Andrea Tobias, 25*, Minneapolis, MN        23:01  
   12           Erik Gaasedelen, Edina, MN                 23:10  
   13           Alexander Mattson, Minneapolis, MN         23:11  
   14    2 M30  Jeremy Schaffer, 38, Fort Wayne, IN        23:21  
   15    3 M40  Agustin Malet-Raga, 49, St. Paul, MN       23:26  
    4    3 W20  Kalyna Apkarian, 24*, Apt #321, MI         23:44  
   16    9 M20  Anders Olmanson, 24, Minneapolis, MN       24:00  
   17   10 M20  Samuel Brissett, 22, Grand Rapids, MN      24:08  
    5    4 W20  Nicole Finley, 23*, La Conner, WA          24:24  
   18    1 M50  Uwe Kortshagen, 53, Roseville, MN          24:24  
   19   11 M20  Bryce Johnson, 23, Minneapolis, MN         24:33  
   20   12 M20  Toshisato Ono, 27, Minneapolis, MN         24:40  
   21   13 M20  Brad Wohlers, 25, St. Paul, MN             24:41  
   22    2 M50  Tim Pratt, 52, Shoreview, MN               24:55  
    6    2 W30  Starr Phutmirath, 38*, St. Paul, MN        25:00  
    7    5 W20  Ceheira Johnson, 21*, Grand Rapids, MN     26:06  
   23           Avishek Mishra, Minneapolis, MN            26:11  
   24    4 M40  Michael Fry, 48, Sillwater, MN             26:19  
   25    1 JrM  Grayson Link, 19, Minneapolis, MN          27:13  
   26    3 M50  Ken Link, 52, New Hope, MN                 27:14  
    8    6 W20  Yiying Zhu, 29*, Ann Arbor, MI             27:32  
   27   14 M20  Matt Crane, 26, St. Paul, MN               27:52  
    9    3 W30  Diane Schmitz, 31*, St. Paul, MN           28:16  
   28    3 M30  Jeffrey Schmitz, 32, St. Paul, MN          28:16  
   10    1 JrW  Cecily Lindner, 19*, Rice Lake, WI         28:24  
   11    7 W20  Valina Jean-Louis, 20*, Madison, WI        28:24  
   12    8 W20  Melanie Menk, 21*, White Bear Lake, MN     28:25  
   13    4 W30  Christy Haynes, 39*, Minneapolis, MN       28:35  
   29   15 M20  Peter Clement, 26, Minneapolis, MN         28:35  
   30   16 M20  Joseph Buchman, 25, St. Paul, MN           28:36  
   14    9 W20  Shannon Smith, 28*, St. Paul, MN           28:39  
   31   17 M20  Samuel Noupokou, 25, Burnsville, MN        28:39  
   32    1 M60  Arthur Erdman, 72, Minneapolis, MN         29:14  
   15   10 W20  Alyssa Crane, 24*, St. Paul, MN            29:17  
   16   11 W20  Megan Schmidt, 26*, Minneapolis, MN        30:00  
   17   12 W20  Jasmine Johnson, 25*, Minneapolis, MN      30:03  
   18    1 W40  Katie McMahon, 46*, St. Paul, MN           32:16  
   33    4 M50  Daniel Mooradian, 58, Minneapolis, MN      34:14  
   19    2 W40  Stacy Miller, 46*, Eagan, MN               34:15  
   34    5 M50  David Black, 57, Stillwater, MN            34:20  
   35    4 M30  Andrew Baumann, 34, Minneapolis, MN        34:49  
   36   18 M20  Chad Reed, 24, St. Paul, MN                41:23  
   20   13 W20  Brittney Reed, 25*, St. Paul, MN           41:23  
   21    1 W50  Rita Holland, 58*, Coon Rapids, MN         42:29  
   22   14 W20  Fiona Shine, 27*, St. Paul, MN             43:04  
   37   19 M20  Wesley Ericson, 24, St. Paul, MN           43:04  
   23   15 W20  Jett Bender, 23*, St. Paul, MN             45:58  
   38   20 M20  Nick Montelibano, 22, St. Paul, MN         45:59  
   24    3 W40  Natasha Bartos, 46*, St. Paul, MN          46:13  
   39    5 M40  Alex Bartos, 49, St. Paul, MN              46:14  
   40    6 M40  Sam Corgard, 49, St. Paul, MN              46:15  
   41   21 M20  Amy Seibert, 23, St. Paul, MN              46:26  
   25   16 W20  Cassie Navara, 29*, Inver Grove Hts, MN    48:45  
   26   17 W20  Riddhi Mangalwedhe, 23*, Minneapolis, MN   48:45  
   27    4 W40  Erin Olson, 41*, Minneapolis, MN           48:45  
   28   18 W20  Risa Piper, 23*, Minneapolis, MN           48:46  
* indicates females
3 finishers among Males (no age given)
1 finishers among Men Under 20
21 finishers among Men 20 - 29
4 finishers among Men 30 - 39
6 finishers among Men 40 - 49
5 finishers among Men 50 - 59
1 finishers among Men 60 & Up
1 finishers among Women Under 20
18 finishers among Women 20 - 29
4 finishers among Women 30 - 39
4 finishers among Women 40 - 49
1 finishers among Women 50 - 59
41 male finishers
28 female finishers
69 total finishers

Return to home page.